пʼятниця, 22 листопада 2019 р.

Презентація настільної гри "Українська революція 100 років боротьби"


21листопада на день річниці Революції Гідності для учнів старших класів місцевих шкіл співробітниками Новгород-Сіверського історико-культурного музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" був проведений тематичний захід та відбулась презентація настільної гри "Українська революція 100 років боротьби". Всі школи міста отримали презентовані ігри, які були передані представником Українського Інституту Національної Пам'яті в Чернігівській області Сергієм Бутком. Настільні ігри, що отримали навчальні заклади стануть у нагоді старшокласникам для підготовки до ЗНО. Активну участь у цьому заході брали учні нашого класу Матюк Іван та Ворушило Олександр.






четвер, 21 листопада 2019 р.

День Гідності та Свободи

Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила революція 2013 року - Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.
21 листопада у нашій гімназії відбувся захід, присвячений Дню Гідності та Свободи України.

Розпочався захід виконанням Державного Гімну України. Учні 11-х класів розповіли присутнім про подвиг героїв Небесної Сотні та воїнів АТО – справжніх патріотів Батьківщини. До глибини душі проникливими були вірші та розповіді на основі реальних подій про Революцію Гідності. Хвилиною мовчання вшанували учні героїв – учасників Євромайдану, героїв Небесної сотні, воїнів АТО. Віримо в світле майбутнє нашої країни! Слава Україні! Героям слава!




понеділок, 18 листопада 2019 р.

Квест "Тест Білборда та кохання в Інтернеті"


18 листопада 2019 року відзначається Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації. 
Проблема сексуальної експлуатації та сексуального насильства стосовно дітей набула тривожних розмірів як на національному, так і на міжнародному рівнях, зважаючи на зростаюче використання як дітьми так і злочинцями інформаційних та комунікаційних технологій. Сексуальна експлуатація дітей є грубим порушенням прав дитини, посягання на її честь та гідність, фізичне та психічне здоров’я і не може бути виправдана за жодних обставин. 
            До запровадженого Радою Європи 18 листопада Дня захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації в нашій гімназії  з учнями 9-х класів психологом Могильною Т.А. та вчителем основ здоров’я Ковальчук Л.М. проведено квест «Тест білборда та кохання в Інтернеті».
Мета квесту - ознайомити учнів із небезпеками, що можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті, сформувати навички безпечного спілкування; дати уявлення про необхідні дії у разі підозри чи виникнення онлайн  грумінгу.
Діти із задоволенням виконували завдання квесту та сформували навички безпечного користування соціальними мережами.





середа, 13 листопада 2019 р.

Акція "Гімназії на згадку"

  У рамках тижня з біології та екології була проведена акція «Гімназії на згадку», до участі у якій долучилися учні 11-х класів. Садити дерева на території школи вже стало традицією. Одинадцятикласники посадили пам’ятну алею хвойних рослин – ялівця звичайного.  Єднання з природою залишило у школярів незабутні враження і віру в те, що ними зроблена корисна й потрібна справа для майбутніх поколінь.  Акція покликана не лише озеленити територію гімназії, й крок за кроком долучати кожного українця до порятунку природи та особистого внеску в її розвиток.








субота, 9 листопада 2019 р.

Семінар-практикум за участі викладачів Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова «Вища школа – школам України."

   
7-8 листопада на базі Новгород-Сіверської гімназії ім. Б. Майстренка було проведено семінар-практикум за участі викладачів Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова «Вища школа школам України. Актуальні проблеми сучасного освітнього процесу. Шляхи вирішення».
Вчителі хімії та біології плідно працювали над проблематикою сучасного стану української хімічної термінології в хімії закладів загальної середньої освіти. Богатиренко Вікторія Альфредівна, кандидат хімічних наук, доцент кафедри хімії Факультету природничо-географічної освіти та екології ділилася з присутніми вчителями знаннями щодо правильної організації дослідницької роботи при написанні учнями дослідницьких робіт до Малої академії наук. Ірина Миколаївна Єжель, викладач кафедри біології Факультету природничо-географічної освіти та екології ділилася з освітянами міста та району досвідом організації та проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. Значний досвід має університет в організації профорієнтації під час відвідування школярами гуртків в лабораторіях мікробіології, біотехнологій та ґрунтознавства кафедри біології.