Мета уроку:
- на уроці ознайомимося з основними принципами надання домедичної допомоги в умовах бойових дій;
- також більш детально дізнаємося про індивідуальну аптечку стандарту НАТО Improved First Aid Kit;
- будемо вчитися практичним навичкам з рятування та збереження життя людини, яка перебуває у невідкладному стані, за допомогою засобів, які знаходяться в індивідуальній аптечці.
- на уроці ознайомимося з основними принципами надання домедичної допомоги в умовах бойових дій;
- також більш детально дізнаємося про індивідуальну аптечку стандарту НАТО Improved First Aid Kit;
- будемо вчитися практичним навичкам з рятування та збереження життя людини, яка перебуває у невідкладному стані, за допомогою засобів, які знаходяться в індивідуальній аптечці.
План уроку:
1. Основні принципи надання домедичної допомоги в умовах бойових дій.
2. Індивідуальна аптечка стандарту НАТО Improved First Aid Kit.
3. Надання допомоги у секторі бойових дій.
1. Основні принципи надання домедичної допомоги в умовах бойових дій.
2. Індивідуальна аптечка стандарту НАТО Improved First Aid Kit.
3. Надання допомоги у секторі бойових дій.
Хід уроку:
Основним у бою є
виконання бойового
завдання.
1 принцип Домедичну допомогу в секторі обстрілу надають тільки
за наказом командира. В окремих
випадках, коли дозволяє тактична ситуація, рішення приймають самостійно.
2 принцип Основною запорукою врятування життя пораненому є надання домедичної допомоги на полі бою.
Локалізація
поранень:
-
48% –
в тулуб;
-
31% - у верхні та нижні кінцівки;
-
21% – у
шию чи пахові ділянки, де проходять магістральні кровоносні судини.
Поранення, які
обмежені часом надання домедичної допомоги на полі бою:
1. При кровотечі з магістральних судин кінцівок (стегнова,
плечова) поранений гине до 2 хвилин. Причина смерті – швидка втрата значної
кількості крові.
2. При кровотечі із судин шиї (сонна артерія) смерть настає
до 2 хвилин. Причина смерті – швидка втрата значної кількості крові,
засмоктування повітря в крупні вени і закупорка повітрям судин.
3. При кровотечі із судин голови поранений може загинути від
декількох секунд до однієї години. Причина смерті – швидка втрата значної
кількості крові, засмоктування повітря в крупні вени і закупорка повітрям
судин.
4. При зовнішній
артеріальній кровотечі з ран передпліччя, гомілки чи тулуба смерть може настати
до однієї години. Причина смерті – швидка втрата значної кількості крові,
розвиток шоку.
5. При виникненні непрохідності верхніх дихальних шляхів
через западання язика за умов втрати свідомості в положенні на спині поранений
гине до 5 хвилин. Причина смерті – зупинка серця внаслідок недостатнього
надходження кисню.
6. При раптовій зупинці серця внаслідок ударної хвилі,
закритої травми грудної клітки, сильного стресу смерть настає через 5 хвилин.
Причина смерті – зупинка серця.
7. При проникаючому пораненні грудної клітки смерть настає
від 10-15 хвилин до однієї години. Причина смерті – виключення легені з боку
поранення з акту дихання, втрата значної кількості крові.
3 принцип
Два місця надання домедичної допомоги під час ведення бойових дій:
1. Безпосередньо в секторі обстрілу.
2. В секторі укриття.
Об’єм
домедичної допомоги
в секторі обстрілу:
•
переведення з
положення на спині в положення на животі;
•
тимчасова зупинка
кровотечі.
|
в секторі укриття:
•
первинний огляд
пораненого;
•
пошук наявних
ушкоджень;
•
зупинка
кровотечі;
•
легенева
реанімація;
•
накладання пов’язок;
•
фіксація
переломів;
•
підготовка до
транспортування.
|
Етапи надання домедичної
допомоги
1.
Надання
домедичної допомоги в секторі обстрілу.
2.
Транспортування
пораненого з поля бою в сектор укриття.
3.
Надання
допомоги в секторі укриття.
Основні принципи надання домедичної допомоги
пораненому в бою
1. Домедичну допомогу в секторі обстрілу надають тільки
за наказом командира. В окремих випадках, коли дозволяє тактична ситуація,
рішення приймають самостійно.
2. Основною
запорукою врятування життя пораненому є надання домедичної допомоги на полі
бою.
3.Два місця
надання домедичної допомоги під час ведення бойових дій: безпосередньо в
секторі обстрілу та в секторі укриття.
Індивідуальна аптечка
стандарту НАТО Improved First Aid Kit.
• Джгут (Тактичний
турнікет КАТ; Резиновий джгут)
• Носогорлова трубка
• Оклюзійна
герметична пов’язка, голка з катетором;
• Кровоспинний препарат “Celox”;
• Ізраїльський кровоспинний бантаж;
• Термічне одіяло.
1. Що є основним у бою?
а) накласти
пов’язку пораненому;
б) виконати бойове завдання;
в)
повідомити командиру про поранення.
2. (Знайди зайве)
Поранення, обмежені в часі надання
домедичної допомоги на полі бою?
а) кровотечі
з магістральних судин; б) кровотечі із судин шиї;
в) кровотечі
із судин голови;
г)
артеріальні кровотечі з ран передпліччя, гомілки та тулуба;
д) при
непрохідності верхніх дихальних шляхів;
з) при вивиху плечового суглоба;
е) при
проникаючому пораненні грудної клітки.
3.Які дії є неправильними при наданні домедичної допомоги
пораненому в секторі обстрілу?
а) прикласти холод до забитого місця;
б) перевернути
пораненого з положення на спині в положення на животі;
в) тимчасово
зупинити кровотечу; г) зігріти
4. Постав етапи надання домедичної допомоги під час бойових дій у
правильному порядку.
А. Транспортування пораненого з поля бою в сектор
укриття.
Б.
Надання домедичної допомоги в секторі обстрілу.
В.
Надання
допомоги в секторі укриття. (Б-А-В)
5.(Вибери правильні відповіді) На якій частині тіла можна
зупинити кровотечу джгутом?
а) на животі; б)
на кінцівках; в) на грудній клітці;
г) на шиї
6. Оклюзійну герметичну пов’язку
накладають для:
а) зупинки
кровотечі на зап’ясті; б) зупинки кровотечі з носа;
в) закриття
рани на животі;
г) закриття проникаючого поранення грудної
клітки.
7. Носогорлову трубку використовують при:
а)
закладеному носі;
б) непрохідності верхніх дихальних шляхів;
в) пораненні
у грудну клітку.
8. Кровотечу з магістральних судин кінцівок у паховій
ділянці можна зупинити шляхом:
а)
накладання джгута; б) тампонування; в) накладання пов’язки.
9. Яке з тверджень тобі найбільше імпонує?
а) Слава
Україні! б) Україна понад усе! в) Жити для народу треба, мушу…
Вітаю зі створенням блогу. Приємно спостерігати за зростанням вашої педагогічної майстерності. Бажаю творчих успіхів.
ВідповістиВидалити