вівторок, 4 квітня 2023 р.

Мінна безпека для дітей: уроки, що рятують життя

Через воєнні дії, що тривають в Україні, на територіях, що були окуповані та обстрілювались ворогом, залишилось багато вибухонебезпечних предметів. Ця проблема особливо актуальна для наших прикордонних територій.
З метою підвищення обізнаності дітей щодо мінної безпеки в нашому ліцеї стартував цикл профілактичних заходів з мінної безпеки.
Рятувальники Новгород-Сіверського відділу ГУ ДСНС України в Чернігівській області Вадим Могильний та Галина Бунак ознайомили учнів сьомих класів з різними видами мін та гранат, розповіли про те, як вони виглядають, яку загрозу несуть, як можуть бути замасковані.
Особливу увагу приділили правилам безпеки при виявленні вибухонебезпечних знахідок.
 Медичний працівник КНП “Новгород-Сіверський центр ПМСД” Олеся Малей провела практичне заняття з надання першої домедичної допомоги.
 Безпека дітей залежить від нас, дорослих. Щоб зменшити ризики поранення чи загибелі дітей, ЮНІСЕФ спільно з МОН, ДСНС та Міністерством внутрішніх справ України запустили сайт "Все про мінну безпеку" (для батьків, вчителів та дітей).
Як діяти у разі виявлення предмета, схожого на боєприпас, що таке міношукач, навіщо піротехніки ДСНС розміщують огороджувальні стрічки та таблички "Небезпечно, міни"?
Відповіді на ці та багато інших питань дізнавались школярі ліцею від рятувальників. 
Рятувальники піклуються про дітлахів, які є нашим майбутнє, тому влаштували для школярів цікавий та інтерактивний урок безпеки. Спочатку розповіли про мінну безпеку та закликали у разі виявлення підозрілого предмета ні в якому разі не чіпати його, і відійшовши на безпечну відстань одразу повідомити про це дорослих та за номерами «101» або «102». 










































































































































































































































Немає коментарів:

Дописати коментар