вівторок, 25 червня 2019 р.

КОРОСТИШІВ – ДИВА МІСТА НА ГРАНІТІ І ЗАПОВІДНІ МІСЦЯ СИЛИ


24 червня 2019 вчителі гімназії за один день здійснили, здавалося б, неможливе – автобусну екскурсію до міста Коростишів. Побачили рукотворні та природні дива надзвичайної Коростишівщини й почули її загадкові легенди, побували в гостях у художників, скуштували цілющої “срібної” води з джерела і зарядилися енергією на слов’янських місцях Сили. Побачили унікальні сакральні камені-дольмени, а також стародавній камінь, який підняли з дна річки і поставили як святиню на високій скелі, названій іменем польського поета Алозія Фелінського. Кажуть, що цей камінь був священним у древніх слов’ян і вважався загадковим символом «богині-жаби
Милувалися різьбленими дерев’яними прикрасами величного Костелу Різдва Пресвятої Діви Марії XVIII століття, відчули роздолля колишнього маєтку стародавнього графського роду Олізарів, яким з XVI-го століття належав Коростишів. Ми прогулялися парком скульптур, створених майстром зі світовим ім’ям Віталієм Рожиком у стилі романтичного інтуїтивного реалізму.
Підйом на Високий Камінь подарував нам найдивовижнішу природну панораму. Тут ми доторкнулися до витоків історії, побачили житло стародавньої людини. Постояли на виході пегматиту – унікальної гірської породи періоду формування земної кори
У справжній «Поліській хаті» XIX століття гостинна господиня приготувала для нас смачний український обід у справжній печі, тут ми скуштували автентичні страви поліської кухні. Кожний повіз додому милий родинний оберіг, виготовлений власноруч на майстер-класі.
У селі Городське ми відвідали історичний  музей і почули цікаві розповіді про давніх трипільців, а потім піднялися на Червону гору, де в давні часи знаходилось їх поселення. Високі стрімкі схили Червоної гори круто здіймаються на 50 метрів над селом, відкриваючи вид на околиці. Спустилися вниз, освіжилися “срібною” джерельною водою з “Чернечої криниці.
Ми подарували собі день відкриттів, дивовижних пригод і спілкування з природою!







Немає коментарів:

Дописати коментар