Цікава інформація





Ківі – фрукт-пташка – чому?



Ароматні, смачні, соковиті плоди ківі вже давно заполонили наші магазини. Але більшість і не задумується над тим, де і як вони ростуть, які зусилля прикладає людина для одержання гарних врожаїв. Всі знають, що це екзотичний фрукт і все. Реальним фактом є історія про те, що в 70-х роках ХХ століття митники, побачивши в ящиках дивні коричневі м'ячики, лякалися і викликали саперів.

Квітки ківі маленькі і схожі на троянду, а плоди мають характерну овальну форму. Шкірка стиглих плодів коричнева, покрита дрібним пушком, неначе плюшева.  М'якоть ніжна і смарагдова, з безліччю дрібних і м'яких насінин-кісточок всередині.

Плоди ківі з ніжною зеленою м'якоттю, приємним кисло-солодким смаком і ананасовим ароматом з'явилися завдяки селекціонерам Нової Зеландії. Багато хто вважає, що й батьківщиною ківі є Нова Зеландія. Однак це не зовсім так. Ківі має східне походження, і вперше його почали вирощувати в Древньому Китаї. Даний фрукт був завезений до Нової Зеландії лише в 1906 році, і саме з цього моменту його почали тут вирощувати. Перші створені сорти ківі називали актинідія китайська, або «китайський аґрус», проте пізніше, коли попит на цей фрукт зріс, було вирішено назвати його на честь національного символу країни - маленької пташки ківі. Тому що отримані шорсткі плоди – «оперення» фруктів, з точки зору селекціонерів, були схожі на пташку ківі, що є емблемою їхньої держави. Пізніше цю культуру стали широко вирощувати і в Західній Європі. В даний час ківі вирощують у Новій Зеландії, Каліфорнії, на заході Франції, в Італії і в Ізраїлі. В Китаї, місцеві селекціонери роблять спроби виростити плід з рубіновою м'якоттю.

Для нормального дозрівання ківі необхідний теплий субтропічний клімат і висока вологість повітря. Однак після того, як стало відомо, що в зелених плодах міститься рекордна кількість вітаміну С та інших біологічно активних речовин, - почалася робота над створенням особливих, морозостійких сортів. В результаті з'явилися види, які успішно ростуть у кліматичних умовах помірного поясу і за якістю плодів не поступаються «справжнім» ківі. Більш того, деякі місцеві сорти містять, як виявилося, майже в десять разів більше вітаміну С, ніж тропічні! Вживання всього двох плодів задовольняє добову потребу організму людини у вітаміні С, що підвищує нашу опірність до різних захворювань. Якщо бути конкретніше, то всього лише в одному плоді міститься 1,5 мінімальних денних норми вітаміну С.

Крім того і вміст каротину в ківі вище, ніж у більшості фруктів. Також містяться вітаміни РР, Е, В1 і В2 і дуже багато калію (близько 120 мг в плоді середнього розміру), магній, залізо, кальцій і фосфор. Високий вміст калію робить ківі незамінними при підвищеному кров'яному тиску. А кілька плодів, з'їдених після щільного обіду, допоможуть вам позбутися відчуття тяжкості в шлунку, печії і відрижки. Калорійність ягоди середнього розміру складає 45 ккал. Для спортсменів ківі з успіхом може замінити практично всі відомі допінги завдяки наявності великої кількості корисних речовин, які активно стимулюють і швидко "піднімають" організм.

Стиглі плоди при натисканні трохи продавлюються, пахнуть сумішшю ароматів банана, лимона та суниці, а на смак соковиті і солодкі. Недозрілі плоди занадто тверді на дотик, і щоб достигнути їм потрібно просто полежати ще кілька днів.

А не так давно норвезькі вчені встановили, що ківі може допомогти і в боротьбі з хворобами серця, оскільки він має здатність спалювати жири, які блокують артерії, що знижує ризик утворення тромбів. Грунтуючись на результатах своєї роботи, вчені рекомендують щодня вживати в їжу 2-4 ківі. Ефект такої дієти, за словами норвезьких дослідників, проявляється вже через 28 днів. За цей термін на 18% зменшується ризик утворення тромбів і на 15% знижується рівень у крові шкідливих жирних кислот.

Київські дієтологи встановили, що при попаданні ківі в шлунок людини, головний мозок змушує людський організм виділяти ендорфіни - гормони задоволення. Крім цього ківі здатне не лише нормалізувати артеріальний тиск, а й роботу нирок і травного тракту, а також сприятливо позначається на емоційному стані.



Цікаво


Якщо ви хочете більше дізнатися про себе, як про особистість, то пройдіть цей





Цікаво




Найголовніше для успішної кар’єри – комунікаційні навички та комп’ютерна грамотність. Такими думками поділилися спікери  заходу від «Майкрософт Україна», який відбувся 30 травня у Києві в Inveria Flow Space.






Цікаві факти про близнюків


Вчені стверджують, що кожна дев’яноста вагітність — двійнятами. При цьому найчастіше близнюки народжуються у чорношкірих, і зовсім рідко — у представників азіатської раси. Вірогідність народження двійнят (особливо однояйцевих) збільшується з віком матері — максимальною вона стає до 40 років, потім падає. Така особливість організму, можливо, пов’язана з підвищенням рівня гормону гонадотропіну. Багато жінок, яких лікували від безпліддя гонадотропними гормонами, згодом народили двійнят. А ось те, що близнюки народжуються через покоління — міф. Генетична схильність до народження близнюків дійсно існує, але вона може не виявлятися через покоління.
Близнюки бувають монозиготними і дизиготними. Дизиготні — якщо були запліднені відразу дві яйцеклітини (зиготи), монозиготні — якщо була запліднена одна яйцеклітина, але потім вона розділилася на дві. Монозиготні близнюки завжди однієї статі, у них повністю співпадає генетичний набір, тоді як у дизиготних близнюків він співпадає тільки на 50%.
Уперше близнюки як об’єкт експериментів зацікавили науку в XIX столітті: у 1876 році англійський вчений Ф. Гальтон опублікував наукову працю «Історія близнюків як критерій відносної дії природи і виховання». З тих пір було поставлено сотні експериментів за допомогою «близнюкового методу» — він і нині є основним способом відбору інформації про роль спадковості і дії середовища на людину.
Найнадійніший варіант — дослідження розлучених монозиготних близнюків: генетичний набір у них однаковий, а умови виховання відрізняються. Така пара із США була описана в 1922 році: дівчинки Джесі і Дратуй були в двотижневому віці віддані на виховання в різні сім’ї і перший раз зустрілися, коли їм було по вісімнадцять років. Вони жили в різних за достатком сім’ях, здобули різну освіту. Проте у них виявився приблизно однаковий рівень інтелекту, обидві були однаково енергійні, багато читали і любили схожі книги, обидві перехворіли туберкульозом. Зустрівшись, вони стали близькими подругами і стверджували, що майже не відрізняються одна від одної.
Гімнастика для очей покращує пам’ять

Вчені виявили легкий і безкоштовний спосіб поліпшити пам’ять. Як повідомляють дослідники Манчестерського університету, якщо протягом 30 секунд кожен день одночасно рухати зіницями з боку в бік, можна значно поліпшити свою пам’ять.
За словами керівника роботи, професора Ендрю Паркера, подібна гімнастика для очей збільшує так звану справжню пам’ять на 10%. У дослідженні взяли участь 102 студенти-добровольці, яких розділили на дві групи. Частина волонтерів щоденно виконувала припис вчених, рухаючи зіницями з боку в бік, інші ж добровольці не здійснювали подібної «фізкультури».
Пізніше дослідники роздали всім студентам 20 аркушів з 15 якимись словами. Після ознайомлення з цією інформацією молодим людям роздали інші аркуші з текстами, на яких потрібно було позначити ті слова, які попередньо озвучили.
В середньому група, до цього активно «стріляла» очима, на 10% краще впоралася із завданнями. Більше того, перша група студентів на 15% краще ігнорувала слова-пастки, які здавалися схожими на щойно сказані і спеціально були додані в тести для утруднення запам’ятовування.
Як зазначив професор Паркер, одночасний рух зіниць поліпшує координацію двох півкуль мозку. Причому, виявляється, максимальна ефективність вправи досягається при русі зіниць з боку в бік, а не вгору-вниз. Саме таким чином досягається активізація зони мозку, активного за мнемонічні здібності людини.


Адаптація після карантину 

Як допомогти дитині адаптуватися після перерви в навчанні


 Тритижневі незаплановані “канікули” додали нових переживань учням. Адже адаптація школяра до школи та навчання після канікул – це зовсім не його власна примха, а важливий психологічний факт, який потрібно прийняти батькам. Прийняти і постаратися зробити процес адаптації якомога швидшим і безболісним для улюбленого чада. Тож і після карантину варто пригадати, що робити, щоб зменшити навантаження на учня, як психологічне, так і фізичне.

Для цього психологи радять дотримуватися такої моделі поведінки з дитиною:
1. Нагадайте дитині, що збирати сумку в школу необхідно з вечора. У цьому випадку вранці їй буде набагато легше прийти до школи без запізнень і нервування.
2. Щиро виявляйте цікавість до однокласників дитини – тим, як вони спілкуються, чим вони займалися вдома, що про них думає ваш син або дочка.
3. Дозвольте дитині трохи пограти і розслабитися після школи, не варто відразу ж змушувати її сідати за домашнє завдання.
4. Навіть якщо ваша дитина завжди робила домашні завдання сама, проконтролюйте її в перший період. Для цього не потрібно сидіти поруч або стояти “над душею”: досить поцікавитися домашнім завданням, а після його перевірити.
5. Стимулюйте і заохочуйте дитину. Маленькі подарунки, походи в гості або в дитячі розважальні центри повинні допомогти їй впоратися з навчанням.
6. Обмежте час, який ваша дитина проводить перед телевізором і комп’ютером. Відпочинок закінчився, а ці “блага цивілізації” можуть віднімати у школяра багато енергії і приносити мало користі.
7. Пам’ятайте про важливість сну. Підлітки повинні спати не менше 8-9 годин на добу, а молодші школярі – 10-11 годин. Недосип позначиться на успішності, а головне – на здоров’ї дитини.
8. Підтримуйте контакт з учителем. Буває, що негатив дитини по відношенню до школи пов’язаний не з успішністю, а з її взаємодіями в колективі – з вчителями чи однолітками. Спільно з педагогом буде легше його розпізнати і допомогти дитині впоратися з проблемою.
9. Також не слід забувати про правильне харчування. У перший місяць після каніул школяр витрачає багато енергії, відсутність якої може призвести до зниження імунітету. Сніданок повинен бути обов’язковим, як і свіжі фрукти в щоденному раціоні.
10. Ще один важливий пункт – разом з дитиною складіть розпорядок дня і розподіліть час для навчання, відпочинку та інших занять, якому потрібно намагатися слідувати.


Як уникнути переохолодження організму та обмороження частин тіла

   За прогнозами Укргідрометцентру 4 січня на території України спостерігатиметься холодна морозна погода, яка може стати причиною переохолодження організму та обмороження частин тіла людини. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг.

    При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.

    Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням дотримуватися елементарних правил аби уникнути переохолодження та обмороження: 
-не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла.
 Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження;
-не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
 -носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано носити верхній одяг, що не промокає. Тісне взуття, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження;
 -не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з тканини, що відштовхують воду та не пропускають повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу;
 – у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом;
-не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше, ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм.
 По-друге, каблучки на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;
-перед виходом на холод бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія;
 -слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. 
Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.
Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.
   І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.

Пам’ятайте: ваше здоров’я – у ваших руках.

Готуємося до вирощування розсади


Настала пора подумати про вирощування розсади. Спочатку треба вирішувати, які культури краще вирощувати. Для того щоб отримати гарну розсаду треба створити оптимальні умови для її вирощування.

Для життя рослин необхідні: світло, волога, відповідний грунт, поживні речовини. Всі ці фактори взаємопов’язані і впливають на розвиток рослин. Світло необхідне рослинам для фотосинтезу, оскільки його не вистачає наприкінці зими та на початку весни. Слід облаштувати додаткове штучне освітлення за допомогою люмінесцентних ламп. Краще вирощувати розсаду на вікнах, які виходять на південь-схід, або південь-захід, куди потрапляють прямі сонячні промені. На вікнах з північної сторони рослини отримують лише розсіяні сонячні промені, що недостатньо для нормального росту.

Світла потребують томати, баклажани, перці, цибуля, капуста, селера, огірки. Світовий день повинен бути не менше 12 годин.

При вирощування розсади треба знати: чим більша рослина, тим більше їй треба води.

Таблиця сприятливих і несприятливих днів для посіву розсади

Місяць посіву
Сприятливі дні

Несприятливі дні


Томати
січень

13,14,17,19,22.23           

1,2,3,11,12,20,21,24,25,29


лютий 

9.10,11,12,13,18,19
7.8,16,17,20,21,22,23,24,25,26

березень
12,13,17,20.21  

5,6,7,14,15,18,19,20,23,24

Перець
січень  

25,27

1,2,3,11,12,20,21,24,25,29

лютий 
1,2,3,4,5,6,24,27,28,29 

7.8,16,17,20,21,22,23,24,25,26

березень          
1,2,3,26,27,28,29            

5,6,7,14,15,18,19,20,23,24

Баклажани
січень  

4,5,8,26,2,31     

1,2,3,11,12,20,21,24,25,29

лютий 

1,5,6,10,12,14,15
7.8,16,17,20,21,22,23,24,25,26

березень
3,4,5,26,27
5,6,7,14,15,18,19,20,23,24

Капуста (пізня)
січень  

13,14,15,16,17,18,19,21,22         


1,2,3,11,12,20,21,24,25,29
лютий 
9,11,13,14,15,19              
7.8,16,17,20,21,22,23,24,25,26

березень          

10,11,12,13,16,17,20,21
5,6,7,14,15,18,19,20,23,24
Однорічні квіткові рослини:
вербена, сальвія, декоративна капуста, петунія
січень  





9,10,14,15,18,19





11,12,13


лютий 

12,13,16,17
10,11,18

березень          
8,9,12,13
14,15,16




Немає коментарів:

Дописати коментар